Opcje przeglądania

Szczotki niemowlęce to postawa pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka. W naszej ofercie dostępne są ich dwa rodzaje. Podobne, acz posiadające zupełnie różne zastosowanie. Polecamy zaopatrzyć się w obie, dowiedz się, dlaczego…


Szczoteczka z koziny zwana relaksacyjną w istocie służy do delikatnego masażu skóry dziecka. To szczotka pierwszego wyboru dla noworodka zapewniająca najdelikatniejsze bodźce. Czesanie pobudza krążenie i stymuluje cebulki włosa do wzrostu, dlatego warto czesać główkę nawet, jeśli dziecko rodzi się bez włosków. Tak subtelny dotyk mięciutkiego włosia wprowadza Maluszka w błogi stan, pozwala się wyciszyć i zrelaksować, co z pewnością sprawdzi się w porze usypiania. Jednak obserwacja reakcji dziecka na dotyk pozwala dopasować porę masażu do codziennych rytuałów. Niektóre dzieci na lekkie łaskotanie reagują zainteresowaniem i pobudzeniem. W takim przypadku polecamy stosowanie masażu w porach zabawy i stymulacji dziecka - na przykład po przebudzeniu.


Szczotka ze szczeciny – z nieco ciemniejszym włosiem to produkt do zadań specjalnych. Doskonale poradzi sobie z ciemieniuchą będącą utrapieniem pierwszych kilku miesięcy życia większości noworodków. Szczotka masuje skórę głowy dziecka, oczyszczając ją z ciemieniuchy. Pamiętaj, by używać jej razem z oliwką, w celu uzyskania najlepszych efektów- wystarczy przed kąpielą posmarować główkę dziecka oliwką a następnie wyczesywać łuski (pod włos). W przypadku niepowodzenia polecamy posmarować główkę dziecka oliwką lub tłustym kremem na kilka godzin przed myciem. Nigdy nie szczotkujemy na sucho, ponieważ może to podrażnić delikatną skórę dziecka.
Szczotka ze szczeciny ma sztywniejsze włosie niż szczotka relaksacyjna, więc lepiej poradzi sobie z rozczesywaniem dłuższych włosków Twojego dziecka.


Drewno do naszej szczotki zostało wyprodukowane w Polsce i posiada certyfikat FSC.
Wysokiej jakości produkty użyte przy produkcji szczotki sprawią, że będziecie się nią cieszyć długie lata.
Unikać kontaktu z wodą, zalecamy czyszczenie na sucho. W razie potrzeby włosie przeczesujemy grzebieniem.

Szczotki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl